Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,82 zł , zmiana od tamtej pory: 77,44%

Przełomowy 2020

Zgłoś do moderatora
Popyt na nowe mieszkania utrzymuje sią na wysokim poziomie. Zakładamy, że dla Ronson Development rok 2020 będzie przełomowy. W mijającym roku uruchomiliśmy budowę ponad 1.100 lokali i udało się nam uregulować kilka ważnych kwestii proceduralnych. Dzięki temu będziemy mogli wejść na nowy, rekordowy poziom sprzedaży" - poinformował PAP Biznes wiceprezes Ronson Development.

"Naszą ambicją jest zwiększenie liczby sprzedanych mieszkań o 20-30 proc. w porównaniu z minionym rokiem, kiedy zakontraktowaliśmy sprzedaż 761 lokali" - dodał.

Zdaniem Gutowskiego, w 2020 roku można spodziewać się dalszego wzrostu cen mieszkań, ale - jak dodaje - powinny to być wzrosty jednocyfrowe. Gutowski wskazał też, że głównym wyzwaniem branży pozostają wysokie koszty wykonawstwa.

"Niedostateczna dostępność pracowników budowlanych jest tu szczególnie odczuwalna. Niestety nie sądzę, by w tym roku ten problem odszedł w niepamięć" - ocenił wiceprezes Ronsona.

Jak dodał, istotny wpływ na rynek mieszkaniowy w tym roku może mieć ponadto proponowane przez UOKiK i procedowane przez rząd utworzenie Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego.

"Celem tego rozwiązania jest zwiększenie bezpieczeństwa kupujących, co samo w sobie jest dobrym krokiem. Obowiązek odprowadzania składki na Deweloperski Fundusz Gwarancyjny będzie jednak oznaczać dla deweloperów dodatkowe, znaczące koszty. Finalnie podwyższą one cenę zakupu mieszkania, którą zapłaci klient" - powiedział Andrzej Gutowski.

Ronson Development zakontraktował w 2019 roku sprzedaż 761 lokali wobec 773 rok wcześniej. W samym czwartym kwartale 2019 roku spółka zakontraktowała sprzedaż 256 lokali wobec 134 rok wcześniej. Deweloper sprzedaje mieszkania w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie. (PAP Biznes)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
RONSON -6,13% 1,46 2020-10-20 15:49:10
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.