Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  25,60 zł , zmiana od tamtej pory: -5,47%

Prośba do DM BPS

Zgłoś do moderatora
Za parę dni przez DM BPS będzie wydany komentarz do wyników i aktualizacja wyceny.

Czy DM BPS w swoim raporcie mógłby łaskawie nie zaniżać swojej wyceny DCF przez przyjmowanie zysku w latach 2022-2025 na poziomie 8 mln (dla kontrastu wyniki w 2020 roku były na poziomie 14 mln), co jest zabiegiem dość żenującym, bo spółka rozszerza działalność - więc jak ma się zysk zmniejszać, czeka ją boom inwestycyjny przy przebudowie gospodarki na zieloną i ogólnie inflacja pędzi.

Zbyt niska wycena robi wodę z mózgu inwestorom i daje spółce kartę przetargową do zaniżania ceny przy ewentualnym wezwaniu.

O wspomnienie o sprzedaży odnośnej nieruchomości i wyliczenie zysków z niej nawet nie proszę, bo w komentarzu do wyników unika się takich spekulacji.

Z góry dzięki!

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PROCHEM -1,63% 24,20 2022-01-19 09:56:55
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.