Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,70 zł , zmiana od tamtej pory: 22,22%

Produkty, p[romocja, strategia.....;?....

Zgłoś do moderatora
1. Jakiś czas temu kupowałem w Lidlu chrupki Quinoa Freeyu. Od pewnego czasu jednak ich nie widzę. Dowiedziawszy sie, że prodfukuje je Otmuchów, zrobiłem risercz.I co sie okazało:
- są tylko w kilku sklepach internetowych i na Allegro, też zaledwie u kilku sprzedawców (w zasadzie to były te konta wspomnianych sklepów internetowych: polski koszyk, biologico)
W żadnej, dużej stacjonarnej sieci marketów ich obecnie nie ma.
Bardzo to dziwne, bo chrupki były naprawdę smaczne, łądnie opakowanei i miały potencjał. A Freeyu (nie tylko chrupki, ale i batony) zdają się wyraźnie byc w odwrocie. Marka jest na rynku juz ponad rok i patrząc na to co się dzieje trudno mówić , aby się przyjęła. Nawet w żabce już ich nie ma są, są za toi jakieś....angielskie chrupki eko, nawet w podobnym opakowaniu.

Raz jeszcze szkoda, bo to fajny, produkt, o ciekawym smaku (chociaż te chrupki ziołowe były średniawe) , jedyne co mogliby poprawić to zawartość glukozy i cukru w chrupkach , czegoś takiego w produkcie eko być nie powinno. Są też śodki spulchniające (węglan sodu) Nie jest on jakoś szkodliwy, bo to tak naprawdę proszek do pieczenia, jednak na produkcie pretendującym do eko też wygląda słabo.

2. Pójście w eko/bio jest absolutną koniecznością, bo takie są trendy i mody. Na samej produkcji pianki w czekoladzie i chałwy dla dyskontów/marketów daleko nie zajadą.
Ostatnio zrobili refreshing marki Odra. Ok, opakowania fajnie wyglądają, ale np takie galaratki.....są w opakowaniach ..... 2,5 kg i 1 kg... Kto to będzie kuppował? Sklepy kupują w opakowaniach zbiorczych w kartonach.
.Kto potrzebuje do domu, dla rodziny 2,5 kg galaratek? Przy obecnych trendach dbania o zrowie i o linię, to chyba tylko rodzina grubasów, którzy jedzą co popadnie i ile popadnie, ale na takich klientów w nadmiarze to bym nie liczył. Owszem można mięc i 2,5 kg, moze ktoś kupi na jakieś wesel czy tp. ale powinny być też i8 mniejsze opakowanią, 400g, 200g itd.

Firma ma wysokie koszty obsługi długi (co widac w porównaniu ebidta/zysk netto) więc wprowadzanie noiwych, perspektywicznych produktów, zdobywanie rynku, jest absolutną koniecznoscią, aby stać sie firmą trwale rentowną, zwiększającą zyski.
  • Produkty, p[romocja, strategia.....;?.... Autor: ~J-23
  • konkurencja... Autor: ~J-23

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
OTMUCHOW -4,62% 3,30 2021-07-28 16:09:35
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.