Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,06 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

poszlo do prokuratury

Zgłoś do moderatora
Prokuratura
……..
…………..
 
 
Zawiadomienie o przestępstwie gospodarczym
 
 
Informuję, że jestem posiadaczem akcji firmy MEWA, notowanej jeszcze niedawno na GPW.  Spółka ta nie spełniała odpowiednich wymogów giełdy, więc jej akcje zostały wykluczone z publicznego obrotu. Posiadacze akcji (w tym ja) dowiedzieli się, że są tym razem posiadaczami akcji POLYMETAL S A (KRS: 0000082806, NIP: 9180000525, REGON: 950011666).
 
Dzwoniłem do firmy MEWA (Biłgoraj link) i dowiedziałem się, że nie jest to już ta sama firma, której akcje były w moim posiadaniu. Mianowicie stworzono na nowo firmę która zaczęła „kontynuować” dotychczasową działalność firmy MEWA tworząc inny, odrębny profil działalności, a nowa MEWA odkupiła od POLYMETAL markę /nazwę/ firmy.
Już pod nazwą POLYMETAL SA firma, której akcje posiadam, została wykluczona z giełdy. Po stronie nowostworzonej firmy POLYMETAL pozostały zatem wszelkie dotychczasowe długi, należności, i oczywiście akcje. Firma POLYMETAL SA jest nieuchwytna. Jak się dowiedziałem, formalnie jej adres to Warszawa, ul. Domaniewska 47/10 co wynika z KRS, jednak powiedziano mi w MEWA, że wszelką korespondencję, jaka do nich przyjdzie na adres MEWA - a dotyczy POLYMETAL - mają odsyłać na jakąś skrzynkę pocztową w jakimś hotelu.
 
Mając na uwadze powyższe, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa w ten sposób, że właściciele uratowali dotychczasową firmę (MEWA) przed bankructwem przekazując wszelkie aktywa na sztucznie stworzoną firmę POLYMETAL SA.
 
Z poważaniem,

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
POLYMETAL 0,00% 0,06 2016-06-29 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.