Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,11 zł , zmiana od tamtej pory: 5,21%

Porozumienie

Zgłoś do moderatora
Ktoś coś wspominał o porozumieniu akcjonariuszy - z tego, co widzę, już kiedyś jedno było:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/TRITON-Oswiadczenie-Agiofunds-TFI-SA-o-zawarciu-porozumienia-pomiedzy-podmiotami-w-wyniku-ktorego-podmioty-lacznie-przekroczyly-prog-posiadania-powyzej-10-w-ogolnej-liczbie-glosow-w-Spolce-7288347.html

Siedzące powyżej progu 5% Agiofunds TFI zawarło w 2015 roku porozumienie z Saturn TFI i panem Gregorczukiem mającymi poniżej 5%, łącznie uzbierali 10%.

Akurat w 2015 roku Triton ruszył z Winnicą, z której był zysk w 2017 i 2018 roku, ale informowanie akcjonariuszy nadal mają gdzieś, a z kolejnymi projektami ruszają w żółwim tempie, więc porozumienie chyba niewiele wskórało w długim terminie.

Od tamtego czasu Agio przerzuciło akcje do Value FIZ, chyba nie zmniejszyli ani nie zwiększyli zaangażowania. Na walne akcje zarejestrowali ostatni raz w 2016 roku, później nie było ich na liście.

Saturn TFI musiał się zlikwidować, więc, z tego co mi wiadomo, wywalili akcje w rynek (w sumie fakt, że nikt nie chciał odebrać waloru w transakcji poza rynkiem, wiele mówi o postrzeganiu tej spółki przez zarządzających funduszami).

A co z panem Gregorczukiem (przy okazji członkiem zarządu i głównym akcjonariuszem Impera Capital)? Ma jeszcze te akcje czy też pogonił śmiecia wykorzystując podbitkę z 2017 roku?

Porozumienie powyżej progu 10% głosów już tu było, niewiele wskórali, kiepsko to wygląda.

A co tam ciekawego na dzisiejszym walnym?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TRITON -1,77% 2,22 2020-10-28 12:55:57
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.