Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  26,40 zł , zmiana od tamtej pory: -9,85%

Polskie satelity podbijają kosmos?! SatRevolution dokonuje niemożliwego!

Zgłoś do moderatora
"SatRevolution to wielki krok dla polskich technologii i szansa na narzędzia, o których marzymy"
30 czerwca na słynnej pustyni Mojave miał miejsce udany start rakiety Virgin Orbit, która wyniosła w przestrzeń kosmiczną dwa polskie satelity stworzone przez SatRevolution.
Satelity STORK-4 i STORK-5 będą zbierać multispektralne obrazy i dane średniej rozdzielczości dla klientów z branży rolniczej i energetycznej w Polsce i USA. Dzięki zastosowaniu technologii Space Edge Zero (SEZ), dane obserwacyjne będą przetwarzane jeszcze w kosmosie – na Ziemię trafi już gotowy produkt, co ułatwi szybką komercjalizację prowadzonych obserwacji.
Wykorzystywany będzie do tego autorski system Vision 300. Jest to instrument do obserwacji Ziemi w czterech kanałach spektralnych. Trzy z nich to kanały widzialne: czerwony, zielony, niebieski oraz kanał bliskiej podczerwieni. Dzięki nim możliwe będzie uzyskanie konkretnych parametrów, które pozwolą na przykład na ocenę kondycji roślin i będą wykorzystane w tzw. rolnictwie precyzyjnym.
To nie koniec dobrych wiadomości – nie dość, że zaczynamy liczyć się w branży kosmicznej (przy okazji przypomnę polski łazik marsjański Hyperion 2, którym jakiś czas temu zapunktowała Politechnika Białostocka), to jeszcze SatRevolution zapowiedziało kolejny start rakiety, mającej wynieść na orbitę następne satelity w 2024 roku (a wcześniej z Brazylii i Wielkiej Brytanii).
Tym razem jednak cała akcja będzie miała miejsce w … Polsce.
  • Polskie satelity podbijają kosmos?! SatRevolution dokonuje niemożliwego! Autor: derk64

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
EASYCALL 8,18% 23,80 2021-09-17 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.