Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,65 zł , zmiana od tamtej pory: -17,65%

Podatek od dywidendy IPF

Zgłoś do moderatora
Informacja z KIS: podatek od dywidendy w przypadku IPF (dywidenda brutto) należy rozliczyć w PIT-38 do końca kwietna 2022. W grupie G w rubryce 45 należy wpisać kwotę stanowiącą 19% kwoty otrzymanej. Dotyczy formularza PIT-38 v.14.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PROVIDENT 7,69% 6,30 2022-02-21 16:42:38