Jaki to ma sens ? Ano taki ,że dominujący akcjonariusz chce wycofać swoje wcześniej zainwestowane pieniądze , i to z ogromnym zyskiem , inaczej by tego nie robił. Po kilku transzach wyprzedaży, ze względu na różnice cen akcji będzie miał pozostałe udziały ZA DARMO. Już nigdy nic nie straci. Zamiast akcji będzie miał gotówkę.
Obecnie jednak nie wiemy czy w 2025 r do kolejnego ABB dojdzie. Jeśli tak, to cena może znacząco spaść. Każdy potencjalny kupiec przy budowaniu księgo popytu zaoferuje możliwie najniższą cenę, tutaj nie ma sentymentów.
A wy robaczki giełdowe zostaniecie z rączką w nocniku.
To jest moja bardzo smutna prognoza w przypadku gdy do ABB dojdzie.