Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  77,80 zł , zmiana od tamtej pory: -15,81%

Plan rozegrania Amiki

Zgłoś do moderatora
Ja kupowałem akcje Amiki na spadkach w marcu 2020 roku i sprzedałem w 4 kwartale 2021. To dobra spółka, ale obecnie jest kumulacja negatywnych czynników, która IMO jeszcze nie jest w pełni odzwierciedlona w wynikach finansowych. Główne z nich to:

1. drastyczny spadek sprzedaży mieszkań w Polsce, mniejszy w pozostałych rynkach ---> spadek popytu na AGD i w konsekwencji sprzedaży Amiki
2. drastyczny wzrost kosztów: stal, energia, półprzewodniki, wynagrodzenia ---> dynamiczny wzrost kosztów Amiki, przez co cierpią marże i spółka jest blisko zejścia z zyskownością pod wodę
3. drastyczny spadek dochodu rozporządzalnego gospodarstw domowych, spadek sentymentu, brak chęci wydawania pieniędzy na rzeczy które nie są niezbędne jak jedzenie, leki, opłaty za mieszkanie ---> dalszy spadek popytu i trudniejsze wprowadzanie podwyżek cen na poziomie, który zrekompensuje wzrost kosztów i pozwoli wrócić do jako takiej zyskowności

W 1 kwartale 2022 spółka pokazała minimalny, ale jednak zysk. Moim zdaniem w kolejnych kwartałach bardzo prawdopodobne, że spółka zacznie raportować stratę, a wtedy spodziewam się ostatniej fali spadków kursu akcji, ale dosyć dynamicznych. Jeżeli to nastąpi, zacznę wracać do spółki. Jeżeli nie, nie będę płakał, bo Amika jest dobrą firmą, ale nie idealną - w tej branży marże są jednocyfrowe, przez co nawet małe problemy sprawiają, że trudno jest osiągać satysfakcjonujące zyski. Pierwszy pakiet planuję kupić nie drożej, niż na poziomie dołka z marca 2020. Natomiast nie zdziwiłbym się, gdyby spółka z hukiem przebiła ten poziom. Jeśli utrzymany będzie obecny trend i spółka do ogłoszenia wyników za 2 kwartał będzie zniżkować w okolice 70-73 zł, a wyniki za drugi kwartał będą ze stratą, to inwestorzy mogą zareagować nerwowo, a pod 70 zł mogą puścić stop lossy - zarówno te ustawione, jak i mentalne. Jeśli tak się stanie, to wtedy będę budował większą pozycję.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AMICA -0,76% 65,50 2022-09-30 14:47:12
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.