Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  574,00 zł , zmiana od tamtej pory: -5,23%

płaca minimalna a rynek benefitów pracowniczych

Zgłoś do moderatora
Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia - jak/czy planowany wzrost płacy minimalnej wpłynie na rynek benefitów.
Wydaje mi się, że to może iść tak:
- płaca minimalna rośnie, więc rośnie presja na zwiększenie wynagrodzeń;
- firmy muszą podnieść wynagrodzenia, aby zachęcić pracowników;
- pracodawcy mogą być mniej chętni na podnoszenie pensji/stawek godzinowych (nie licząc oczywiście tych którzy oferują stawkę minimalną), więc wybiorą inne formy kuszenia nowych pracowników lub zatrzymywania obecnych;
- wzrośnie popyt na świadczenia pozapłacowe?
- większy zarobek dla firm oferujących takie świadczenia?

Tak mi wychodzi na zdrowy rozum... ale mogę się mylić...
  • płaca minimalna a rynek benefitów pracowniczych Autor: ~bobbyaxelrode

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
BENEFIT 8,80% 544,00 2022-07-01 17:00:00