To prawda, że mamy tutaj ewidentne uwalaniem kursu, ale nie porównuj sytuacji PBG i Erga w kwestii przejęcia i nie wyciągaj z tego wniosku o skutkach dla ERGa:
1. PBG przepłacił za akcje Rafako o 200 mln zeta twierdząc, że i tak mu się to opłaca; akcjonariusze widocznie są innego zdania
2. Rafako nie tylko zyskuje z powodu infa o skupie jej akcji, ale prawdopodobnie też z powodu infa o kontrakcie z El. Kozienice na 190 mln zeta