Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,10 zł , zmiana od tamtej pory: -73,90%

Panowie zdłaszać sie .Ilemacie akcji.

Zgłoś do moderatora
w odpowiedzi dostałem takiego maila...ZAraz go wpisze .I tu panowie kto mieszka blisko Wrocławia?Tam JEST STOWARZYSZENIE SII I PODAWAJCIE ILE MACIE AKCJI i NIE ZASMIECAJCIE TEGO WĄTKU pODAWAJCIE AKCJE I KTO CHCE WALCZYĆ Mail
Witam,
 
Intencją wzywającego jest wycofanie akcji z obrotu. Tymczasem nie można przywrócić akcjom formy dokumentu i wycofać spółki z obrotu bez odpowiedniej uchwały WZA podjętej większością 4/5 głosów na WZA oddanych w obecności akcjonariuszy dysponujących minimum połową kapitału zakładowego. Co niezwykle ważne, po aktywności SII oraz Porozumienia Polcolorit w pracach nad przepisami, zmianie uległ próg niezbędny do podjęcia takiej uchwały do poziomu 90%. Zmiany te zostały podpisane już przez Prezydenta i opublikowane w dzienniku ustaw. Wejdą w życie z dniem 4 czerwca br. To oznacza, że Państwa pozycja w walce o zatrzymanie spółki w obrocie rośnie (oczywiście przy Państwa aktywności na WZA). Patrząc bowiem na akcjonariat Redanu, myślę, że akcjonariusze mniejszościowi przy większej mobilizacji i chęci powalczenia o swój interes powinni być w stanie zablokować uchwałę o ewentualnym wycofaniu akcji z obrotu już podczas WZA (mając na względzie wielkość free floatu). Oczywiście wiele też zależy od wyników wezwania, bo dopiero wówczas uda się jednoznacznie ocenić Państwa szanse.
 
Sugeruję, aby na ten moment podjęli Państwo możliwie jak najbardziej aktywną próbę zintegrowania się przez fora, jeśli nie zgadzają się Państwo z takimi warunkami wezwania. Mogą Państwo także rozważyć stworzenie porozumienia akcjonariuszy, choćby na wzór porozumienia zorganizowanego przez akcjonariuszy Polcolorit (powinni wybrać Państwo spośród siebie osobę, która będzie trzymała pieczę nad Porozumieniem).
 
Jako SII możemy oczywiście zaproponować wówczas Państwu współpracę, zarówno wsparcie prawne, wsparcie prawne związane ze sformalizowaniem porozumienia, jak również możemy aktywnie Państwa wspierać, czy też reprezentować Porozumienie na WZA.
 
Myślę, że przy naprawdę aktywnej mobilizacji z Państwa strony jest szansa na zablokowania ewentualnego wycofania akcji z obrotu już podczas WZA. Przykład aktywności akcjonariuszy North Coast pokazał, że osiągnięcie takiego celu przy odpowiedniej aktywności akcjonariuszy mniejszościowych jest jak najbardziej możliwe. Przykład Polcoloritu z kolei pokazał, że duża aktywność na forach nawet przy małym freefloacie może przyczynić się do zintegrowania naprawdę znacznej grupy akcjonariuszy. Posłałem zapytanie , ile musimy mieć akcji by sie sprzecwstawić...

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
REDAN 19,13% 0,55 2021-05-07 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.