Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  9,14 zł , zmiana od tamtej pory: 57,55%

Oto jak kończy się inwestowanie w akcje Erbud S.A.

Zgłoś do moderatora
Bazując na  raporcie Erbud S.A. za pierwsze półrocze: wartość księgowa na jedną akcję wynosi 15,15 zł.
Wartość jednej akcji w dn. 11.09.2018 r. to 9,08 zł, zatem wartość akcji spadła dużo  poniżej wartości księgowej;dla porównania wartość akcji w dn. 14.05.2007 r. to 106,90 zł. Aktualny spadek wartości akcji wynosi już 91,5%. W tej chwili akcje Erbudu zatrzymali sobie pewnie jedynie prywatni desperaci oraz  dyletanci z funduszy, którzy nie oczekują już ani wzrostu kursu akcji, ani dywidendy, bo nie trudno przewidzieć, że dywidendy nie będzie. Domy maklerskie też raptem nabrały wody w usta.
A przecież na forum bankiera już dawno o akcjach Erbudu ktoś pisał ,,Uciekajcie, uciekajcie…”, ktoś inny zwracał uwagę na to, że giełdowy pieniądz lubi ciszę, a o Erbudzie jest ciągle zbyt głośno. Czyżby powyższe ostrzeżenia oraz historie Erbudu S.A. związane z „ugodami” z podwykonawcach nie dotarły do analityków funduszy?
Nationale-Nederlanden OFE, Aviva BZWBK OFE czy PKO Bank Polski Bankowy OFE - w którym z tych funduszy odkładacie pieniądze na swoją emeryturę? Musicie wiedzieć, że każdy z tych funduszy ma po ok. 10 proc. akcji #ERBUDSA. Fundusze kupiły je za nasze pieniądze i w ten sposób zainwestowały w spółkę, która w I półroczu 2018 r. odnotowała stratę w wysokości kilkudziesięciu mln zł!. Faktyczna różnica finansowa w stosunku do I półrocza ubiegłego roku wynosi prawie 40 mln zł.
Każdy z wymienionych funduszy stracił na akcjach Erbudu ogromne pieniądze. Wyobraźcie sobie, ile naszych pieniędzy poszło w błoto!
Skandalem jest fakt, że prezesi funduszy byli wielokrotnie pisemnie informowani przeze mnie, że moczą pieniądze przyszłych emerytów w spółkę, która niedługo popłynie, bo jest zarządzana przez ludzi, którzy już po kilkadziesiąt spółek w swojej karierze zawiesili; dla przypomnienia w 2014 roku trzech Członków Zarządu Erbud S.A. miało zawieszonych 27 spółek. Zatem inwestujcie dyletanci w akcje Erbud S.A. dalej, aż do wyzerowania kont funduszy, którymi przecież mieliście niby zarządzać; już Zarząd Erbud S.A. o to zadba.
Podwykonawców, maklerów i przedstawicieli funduszy zapraszam na rozprawę sądową w dn. 20 września o godz. 11:45, dotyczącą Erbud S.A., która odbędzie się w Sądzie Gospodarczym, ul. Czerniakowska 100, sala 156.
  • Oto jak kończy się inwestowanie w akcje Erbud S.A. Autor: ~rrr800

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ERBUD 3,60% 14,40 2019-10-18 09:01:42
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.