Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,88 zł , zmiana od tamtej pory: 0,52%

Otmuchów opuści giełdę?

Zgłoś do moderatora
Biedecki wskazuje, że posiadając 66% głosów na walnym zgromadzeniu Otmuchowa Kervan Gida będzie zasadniczo kontrolował spółkę.
- Jej wycofanie z giełdy wymagałoby skupu akcji w liczbie umożliwiającej uzyskanie co najmniej 90% głosów. Biorąc pod uwagę, że istotnymi akcjonariuszami spółki są OFE wymagałoby to zaoferowania ceny wystarczająco atrakcyjnej, aby skłonić do sprzedaży zarówno tych inwestorów finansowych jak i jeszcze część tzw. free floatu. Nie jest to scenariusz wykluczony i ma on uzasadnienie praktyczne (np. brak obowiązków informacyjnych), zatem w zależności od posiadanych środków finansowych i strategii biznesowej Otmuchów może opuścić parkiet warszawskiej giełdy. Sądzę zresztą, że jest to raczej kwestia czasu niż jakichkolwiek innych rozważań - dodaje.
https://www.portalspozywczy.pl/slodycze-przekaski/wiadomosci/kupno-otmuchowa-uruchomi-lawine-przejec-producentow-slodyczy,198696.html

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
OTMUCHOW 1,04% 3,90 2021-10-22 15:39:59