Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  19,50 zł , zmiana od tamtej pory: -43,59%

Osiedle i2 do rozbiórki ???

Zgłoś do moderatora
Czy nowe osiedle domków „Zodiak” na ul. Kazimiery Iłłakowiczówny straci pozwolenie na budowę? Takie mogą być konsekwencje wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego sprzed dwóch miesięcy. Tymczasem w 27 już wybudowanych i wykończonych budynkach mieszkają ludzie...  6 grudnia ubiegłego roku Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok, z którego wynika, że wrocławski magistrat będzie musiał jeszcze raz wszcząć postępowanie w sprawie pozwolenia na budowę osiedla. Pozwolenie to wydano w lipcu 2013 roku. Właściciele trzech sąsiednich nieruchomości zażądali, by uznać ich za strony w tym postępowaniu. Prezydent Wrocławia - w kwietniu 2014 roku - wydał decyzję odmowną. Oni też się odwoływali. W swoich pismach i skargach przekonywali, że pozwolenie na budowę jest sprzeczne z planem zagospodarowania przestrzennego. reklama Dopiero NSA przyznał im rację. Uchylił decyzję prezydenta i nakazał uznać sąsiadów osiedla Zodiak za stronę w postępowaniu. Problem w tym, że zanim zakończyły się sądowe spory, osiedle było już gotowe. Co teraz? Gdyby się okazało, że sąsiedzi mieli rację i pozwolenie wydano wbrew planom, to osiedle trzeba będzie rozebrać? Szef firmy deweloperskiej I2 Development Andrzej Kowalski jest pewien, że nie ma żadnego zagrożenia dla zrealizowanej już inwestycji. Prawnik, z którym rozmawialiśmy, przekonuje, że nakaz rozbiórki to ostateczność i nie ma realnego niebezpieczeństwa, że domki trzeba będzie burzyć. Mieszkańcy osiedla o problemach dowiedzieli się od nas. Poprosili firmę zarządzającą o opinię prawną na temat tego, co może im grozić. A co z pozwoleniem na budowę? Osiedle powstało - stwierdza prezes I2 Development Andrzej Kowalski - w oparciu o prawomocne pozwolenie na budowę. Jest pewny, że zagrożenia dla osiedla nie ma. Magistrat zapewne wznowi postępowanie i uzna je za bezprzedmiotowe. NSA w wyroku z 6 grudnia ubiegłego roku uchylił wszystkie niekorzystne dla sąsiadów decyzje i stwierdza w uzasadnieniu wyroku, że wrocławski magistrat - w swoich decyzjach - nie odniósł się do zarzutu, że pozwolenie sprzeczne jest z planem zagospodarowania. 
Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wroclaw-sie-zmienia/a/klopoty-osiedla-na-wojszycach-rozbiorka-to-ostatecznosc,11765610/

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
I2DEV 2,80% 11,00 2021-01-21 16:46:32
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.