OPEN-NET SA wyjaśnienia w zakresie wstrzymania akwizycji Sfera-Net Sp. z o.o.
17.04. Warszawa (PAP/EBI) - Raport Bieżący nr 12/2012
Zarząd Open-Net S.A. ("Spółka", "Emitent") informuje, iż w dniu 17 kwietnia 2012 r. wpłynęło do Spółki pismo ze Sfera-Net Sp. z o.o., z którego wynika, iż przekazana na rynek w dniu 4 kwietnia informacja (raport EBI 11/2012) była zbyt enigmatyczna i można było z niej wyciągnąć wnioski niezgodne z intencjami Emitenta. Przyczyną przedłużania się procesów inwestycyjnych, o których mowa w w/w komunikacie, a zmierzających do pozyskania zewnętrznego kapitału, umożliwiającego sfinalizowanie akwizycji m.in. Sfera-Net Sp. z o.o., były kwestie formalne, wynikające z procedury związanej z podjęciem przez organy Emitenta odpowiednich decyzji oraz przygotowaniem przez Emitenta stosownych dokumentów w celu uplasowania wybranych instrumentów finansowych na rynku. W związku z powyższym zgodnie z ustaleniami między stronami, dla przywrócenia sytuacji umożliwiającej ewentualny powrót do akwizycji tego podmiotu, udziałowcy SFERANET odstąpili od umowy z dn. 07.11.2011 r.
W nawiązaniu do raportu EBI 11/2012 dotyczącego wstrzymania akwizycji Sfera-Net Sp. z o.o. oraz ww. oświadczenia Emitent informuje, iż intencją Zarządu jest podtrzymanie dalszych rozmów z udziałowcami Sfera-Net Sp. z o.o. co pozwoli docelowo na akwizycję Sfera-Net Sp. z o.o. w późniejszym terminie.
Podstawa prawna: § 3 ust. 2 pkt. 1 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect".
Więcej na: http://biznes.pap.pl i http://biznes.pap.pl/espi