Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  113,80 zł , zmiana od tamtej pory: -5,98%

Omówienie sytuacji Grupy Amica po Q3 2021

Zgłoś do moderatora
Amica odbudowała już zapasy, Niemcy i Skandynawia mocnymi rynkami w Q4

Grupa Amica zanotowała w okresie trzech kwartałów dobre wyniki finansowe, choć od II kw. odczuwała już nasilającą się presję kosztową, która w trzecim kwartale pokazała już pełne oblicze.

W trzecim kwartale w całości odczuliśmy wzrost kosztów. Staramy się stosować różne metody optymalizacji i niwelacji tego zjawiska dla naszych marż. Dla towarów i produktów uczestniczymy w ogólno rynkowym procesie podnoszenia cen sprzedaży, choć w oczywisty sposób następuje to z opóźnieniem wobec zwyżki kosztów i jest procesem skomplikowanym ze względu na niejednorodność rynków i klientów. W przypadku towarów handlowych ważna wydaje się współpraca z naszymi dostawcami, którzy mają wynegocjowane korzystne ceny frachtu do Europy. Choć Amica jest jednym z ważniejszych graczy w Europie, zamawiamy ponad 10 tys. kontenerów rocznie, to jednak nasi partnerzy korzystają dzięki wielokrotnie większej skali działalności – wskazał Michał Rakowski, członek Zarządu Grupy Amica ds. finansowych i personalnych.

https://pandl.pl/amica-odbudowala-juz-zapasy-niemcy-i-skandynawia-mocnymi-rynkami-w-q4/ 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AMICA 0,94% 107,00 2022-01-26 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.