Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  73,90 zł , zmiana od tamtej pory: 6,22%

Omówienie sytuacji Grupy Amica po III kw. 2023 r.

Zgłoś do moderatora
Amica celuje w zysk netto całego roku 2023, finalizuje nową strategię długoterminowego rozwoju
 
Pomimo trudnego otoczenia Grupa Amica w III kw. 2023 roku wypracowała zysk netto 2,2 mln zł, zmniejszając stratę w ujęciu narastająco od początku bieżącego roku do -1,9 mln zł przy 96 mln zł wyniku EBITDA i ponad 2,1 mld zł przychodów. Po trzecim kwartale 2022 roku strata netto wynosiła -12,8 mln zł narastająco od początku roku.

Naszym celem zdecydowanie jest osiągnięcie pozytywnego wyniku netto dla całego roku 2023. Czwarty kwartał sezonowo jest dobry, a jednocześnie nastąpi też aktywacja ulgi podatkowej związanej z inwestycjami w strefie ekonomicznej. Spadek przychodów jest związany z ogólną dekoniunkturą w branży, z obniżonym popytem w Europie, ale pozytywne na pewno jest to, że potrafiliśmy mimo to zwiększyć osiągane marże procentowe – wskazał Michał Rakowski, CFO Grupy Amica.

https://pandl.pl/amica-celuje-w-zysk-netto-calego-roku-2023-finalizuje-nowa-strategie-dlugoterminowego-rozwoju/ 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AMICA 1,29% 78,50 2024-02-22 13:18:33
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.