Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,42 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Odpowiedzialność wobec obligatariuszy

Zgłoś do moderatora
Jednak sprawiedliwość istnieje. Na razie dotyczy to innego właściciela spółki, wobec którego ogłoszono wyrok skazujący, ale miejmy nadzieję, że wezmą się za pozostałych oszustów, którzy traktują emisje obligacje jako źródło na dobre życie a potem ogłaszają upadłość. Przykład z wczorajszej prasówki:

Bankructwo Religi Development zakończone wyrokami skazującymi 
05 stycznia 2021
Po ośmiu latach od upadłości wrocławskiego dewelopera Dariusz R., jego założyciel, usłyszał wyrok bezwzględnej kary pozbawienia wolności i został zobowiązany do naprawienia szkód wyrządzonych obligatariuszom. Sąd skazał też rzeczoznawcę, która wyceniała zabezpieczenie obligacji Religi.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FABRYKAKD 3,43% 0,42 2020-08-04 10:13:22
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.