Forum Giełda +Dodaj wątek

obligacje AB

Zgłoś do moderatora
Do 100 mln zł z obligacji na rozwój Grupy AB

AB, największy w regionie dystrybutor IT, jest w trakcie procesu pozyskiwania finansowania obligacyjnego. W zeszłym tygodniu odbyły się spotkania zarządu AB z przedstawicielami inwestorów finansowych, natomiast book-building i rozliczenie transakcji planowane są na pierwszą połowę sierpnia. Obligacje mają być niezabezpieczone, a proponowany czas do wykupu to pięć lat. Intencją spółki jest pozyskanie całej kwoty określonej przez program emisji obligacji, czyli 100 mln zł za jednym razem, jeśli uzyskane warunki emisji będą korzystne.
- Dywersyfikujemy strukturę finansowania, która do tej pory była oparta o kredyty bankowe. Dzięki obligacjom zamierzamy pozyskać stabilne finansowanie na dłuższy termin przy nadal atrakcyjnym oprocentowaniu – wyjaśnił Grzegorz Ochędzan, członek zarządu ds. finansowych w AB S.A. w depeszy PAP.
Grzegorz Ochędzan poinformował PAP, że 45 mln zł z emisji obligacji ma zostać przeznaczone na budowę centrum dystrybucyjnego w Magnicach, które jest obecnie w trakcie budowy. Inwestycja ta ma zakończyć się z końcem pierwszej połowy 2015 r. Pozostałe 55 mln zł ma trafić na zasilenie kapitału obrotowego, w tym powiększenie portfolio produktowego. Spółka zaznaczyła, iż obecny program emisji obligacji powinien zabezpieczyć jej plany finansowe na najbliższe lata.


  • obligacje AB Autor: ~Leon
  • Re: obligacje AB Autor: janek121

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ABPL 0,38% 39,85 2022-08-18 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.