Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  20,80 zł , zmiana od tamtej pory: 25,48%

O potencjalnych celach akwizycyjnych -czytac i myslec

Zgłoś do moderatora
Grupa Selena – jeden z czołowych producentów i dystrybutorów chemii budowlanej – także jest na ścieżce wzrostowej. W pierwszym kwartale 2021 roku zanotowała przychody w wysokości 349,5 mln zł. To wzrost o 23,6 proc. w odniesieniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Znacząco wzrosły również zysk netto – który sięgnął 17,5 mln zł, notując wzrost rok do roku o 235 proc. – oraz zysk operacyjny EBIT, który wyniósł 19,8 mln zł i jest o 116,1 proc. wyższy niż w pierwszym kwartale 2020 roku.

Grupa czyha tylko na okazję do dalszej ekspansji i kolejnych akwizycji. Zarząd grupy informował, że budżet Seleny na przejęcia to ok. 100 mln euro. Grupa deklaruje, że w ciągu kilku najbliższych lat chce się rozwijać poprzez przejęcia, a na celownik bierze firmy z obrotami od 10 do 80 mln euro. Zarząd poszukuje celów akwizycyjnych zwłaszcza na rynku europejskim, ale interesujące z punktu widzenia przejęć są także rynki Azji Centralnej.

Obecnie w skład grupy wchodzi 35 spółek w 18 krajach. Zakłady produkcyjne Seleny zlokalizowane są w Polsce, Rumunii, Turcji, Hiszpanii, Kazachstanie, Chinach, Korei Południowej oraz we Włoszech.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SELENAFM -6,45% 26,10 2021-09-17 17:01:40
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.