Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  21,60 zł , zmiana od tamtej pory: -5,09%

Nowa rekomendacja na 34.9.... :O

Zgłoś do moderatora
No i bardzo ładnie :D oby się sprawdziła. Tak jak pisałem dawno temu.

"Obecne bardzo korzystne otoczenie cenowe zarówno na rynku papieru jak i celulozy przekłada się na rekordowe w historii spółki raportowane wyniki. Spodziewamy się, że EBITDA w samym drugim kwartale wyniesie ok. 260 mln zł (+210 proc. rdr), a sygnały o dalszych podwyżkach cenowych na rynku dają przestrzeń do pozytywnych zaskoczeń także w drugim półroczu 2022 r. Szacujemy, że pomimo rekordowych nakładów inwestycyjnych związanych z realizowaną strategią FCF spółki w latach 2022-2025 wyniesie ok. 1 mld zł, co stanowi równowartość obecnej kapitalizacji, i pozwoli na wypłatę dywidendy w wysokości 2 zł na akcję w najbliższych dwóch latach (DY>12 proc.)" - napisano.
Analitycy wskazują, że wzrost cen gazu w Europie z poziomu 25 euro/MWh w styczniu 2021 r. do 125 euro/MWh w lutym br. oraz 175 euro/MWh obecnie powoduje, że koszty dla papierni, które nie posiadały zabezpieczonych cen energii wzrosły o 300 euro/t papieru, a rosnące koszty doprowadziły do wprowadzania przez producentów tzw. dodatków energetycznych do produkowanych papierów, które skutkowały ok. 30 proc. wzrostem cen papierów od września ub.r.
"Obecnie widzimy kolejne sygnały o podwyżkach związane z dalszym gwałtownym wzrostem energii w Europie. Problem będzie naszym zdaniem bardzo mocno odczuwalny przez papiernie niemieckie, które odpowiadają za ok. 25 proc. europejskiej produkcji. Naszym zdaniem Arctic umiejętnie wykorzysta nadchodzące zawirowania, dzięki stabilnym źródłom dostaw energii (umowa na dostawy gazu z lokalnego złoża PGNiG dla zakładu w Kostrzynie), własnym jednostkom wytwórczym oraz prowadzonej polityce hedgingu cen energii" - dodano.
Depesza jest skrótem rekomendacji Trigon DM. Jej autorem jest Łukasz Rudnik. Pierwsze rozpowszechnianie raportu nastąpiło 1 sierpnia 2022 r. o godzinie 8.40.
W załączniku raport z wymaganymi zastrzeżeniami prawnymi. (PAP Biznes)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ARCTIC -1,68% 20,50 2022-12-05 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.