Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  12,30 zł , zmiana od tamtej pory: 58,54%

No to koniec WLR-a

Zgłoś do moderatora
UKE zdjął z Orange obowiązki regulacyjne na rynku głosowym
 30 kwietnia 2015, 19:22
Łukasz Dec
Dzisiaj Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował o zdjęciu obowiązków regulacyjnych, jakie ciążą na Orange Polska na czterech właściwych rynkach telekomunikacyjnych: krajowych i międzynarodowych połączeń stacjonarnych. Decyzja ma wymiar raczej symboliczny, niemniej jest na tyle ważna, że Orange poinformował o niej komunikatem giełdowym.
Komunikat nie zawiera żadnych informacji o przełożeniu decyzji na biznes operatora, a tylko wyraża zadowolenie z dostosowania reżimu regulacyjnego do rynkowych realiów. Wielkiego praktycznego znaczenia bowiem deregulacja nie ma.
Orange nie będzie już musiał przedstawiać UKE  do akceptacji cenników połączeń, a zatem będzie mógł działać na rynku nieco szybciej. Regulator jednak ostatnio nie kwestionował ofert głosowych Orange (chyba, że były pakietowane z usługami szerokopasmowymi). Ponadto szybkość działania na erodującym rynku stacjonarnego głosu nie miała dużego znaczenia.
Orange pozostaje operatorem regulowanym na rynku zapewnienia linii telefonicznej w gotowści, a więc w dziedzinie abonamentu (postuluje również o zniesienie tego obowiązku) oraz na rynkach hurtowych.
UKE zdjął obowiązki regulacyjne w powołaniu na silną konkurencję oraz spadające udziały rynkowe Orange.Zastrzeżenia do projektu decyzji deregulacyjnej miała Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji orazUrząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UKE jednak nie uwzględnił ich zastrzeżeń.
  • No to koniec WLR-a Autor: ~gogo

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TELESTR 2,63% 19,50 2022-05-20 15:36:49
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.