Nie macie pojęcia o GPW leszcze i naiwniacy. Celem istnienia GPW jest tylko i wyłącznie ubieranie leszcza w papier na chwilowych podbitkach i zarabianie milionów na pump & dumpach.
Giełdy światowe mają jakąś przewidywalność - dobre wyniki oznaczają wzrosty, słabe oznaczają spadki. Logiczne. Na GPW jak spółka ogłosi dobre wyniki to jest zwała, a jak ogłosi złe wyniki to jest jeszcze większa zwała.
GPW od 2008 roku znajduje się nieprzerwanie w trendzie spadkowym. Tylko tu można znaleźć spółki z C/Z < 2. Nic dziwnego, że firmy się stąd ewakuują - dla dobrej spółki bycie na GPW to wstyd, gdyż jej kurs będzie długoterminowo tylko i wyłącznie spadał.
Scope może sprzedać BacterOMIC za 100 mld i po lekkiej podbitce kurs wróci do trendu spadkowego. Może być nawet C/Z 0,001. Tak działa GPW. Na normalnej giełdzie tu by było dawno C/Z >20 i to co najmniej.
Przykro mi.