Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  12,75 zł , zmiana od tamtej pory: -14,51%

Naukowcy z CHOSE i Saule Technologies

Zgłoś do moderatora
Naukowcy z CHOSE i Saule Technologies projektują wielkopowierzchniowy elastyczny perowskitowy moduł słoneczny przy użyciu w pełni skalowalnej techniki osadzania
Naukowcy z Centrum Hybrydowej i Organicznej Energii Słonecznej Tor Vergata Uniwersytetu Rzymskiego (CHOSE), we współpracy z polską firmą Saule Technologies , zademonstrowali wielkopowierzchniowy elastyczny perowskitowy moduł słoneczny z w pełni skalowalną techniką osadzania.
https://www.perovskite-info.com/files/perovskite/Large-area-flexible-PSC-image-img_assist-400x349.jpg
Wyniki pokazują optymalizację osadzania warstwy PTTA i perowskitu przez powlekanie łopatkowe, z końcowym wytworzeniem elastycznego modułu perowskitu o PCE 10,51% na 15,7 cm 2 , wykazując wyjątkową stabilność świetlną FPSM przy T80′ 730 h i wydajność odzysku w ciemności pokazująca T80″ 1560 h, najbardziej stabilna w dotychczasowej literaturze.
Zastosowanie technik, które można skalować, takich jak proces powlekania łopatek, otwiera realną ścieżkę do dalszego zwiększenia stabilności elastycznych modułów, przy jednoczesnym zachowaniu powtarzalności tej technologii, tańszej i odpowiedniej dla elastycznej technologii paneli słonecznych. 
Naukowcy są przekonani, że test cyklu światło/ciemność, taki jak normy ISOS-LC, można by zintegrować, aby zrozumieć i zbadać proces regeneracji urządzeń w ciemności, symulując nocne i dzienne zmiany.

https://www.perovskite-info.com/researchers-chose-and-saule-technologies-design-large-area-flexible-perovskite

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BLUMERANG 4,81% 10,90 2021-07-30 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.