Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  13,32 zł

na ch... te dobre wieści

Zgłoś do moderatora
Spółka pokazała bardzo ładne wyniki roczne.
Znaczący wzrost zysku i znaczący wzrost EBIDTA.
Tylko nic z tego nie wynika dla drobnego akcjonariusza.
Drobni mają 12% akcji a 88% ma w ręku właściciel (PRO-LOG Dystrybucja sp. o.o. , który drenuje spółkę jak chce :
a) wypompowali 2 mln zł pod swoje obligacje , nawiasem mówiąc g...o warte , bo PRO-LOG Dystrybucja nie ma nic poza akcjami PRO-LOG S.A.
b) wypompowali ponad 0,5 mln w formie pożyczki , aby wspomóc zdychającą spółkę XBS Logistics SA , której prezes J.F.Faucher przypadkowo jest również prezesem PRO-LOG S.A.

Oczywiście prawo nie zabrania drenowania spółki wedle woli pana właściciela, ale po kiego trzymają tę spółkę na giełdzie ?
Niech skupią akcje i niech robią swoje machlojki w ukryciu i niech nie wodzą drobnych inwestorów za nos.

Bardzo fajny model biznesowy - chyba jedyny w Polsce usługowy skład podatkowy dla alkoholi , gdzie można dostarczyć zagraniczny alkoholi i odebrać go z polską banderolą i zapłaconą akcyzą , jednocześnie będąc niewidzialnym dla fiskusa, to naprawdę fajna usługa , doceniana przez biznes , o czym świadczą wyniki PRO-LOG S.A.
Niestety, inwestorzy g--o z tego mają i tak już zostanie.
 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.