Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,85 zł , zmiana od tamtej pory: -41,65%

Mirbud wyniki 22 i dywidenda

Zgłoś do moderatora
Gotowi ma wyniki za 2022? Po 3q mamy już 94 mln netto. 2 oststnie q są zawsze najlepsze. Będzie więc zysk między 130 a 140 mln zł netto.

To przekłada się na dywidende ok. 30 groszy (ok. 6% wartości akcji). A jeśli wyższą zostanie ustanowiniona dywidenda to już kosmos.


Mirbud stał się największym wykonawcą dla GDDKiA. Przebił Budimex.

Jednocześnie kapitalizacja spółki to zaledwie wynik netto z 2021 lub 22 roku x 3. Czyli ok 450 mln zł. MAŁO!! Mirbud spokojnie zasługuje na 1mln zł kapitalizacji a wg. analiz dokładniej na 1,3 mln. Czyli cena akcji ok. 14 zł.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SOHODEV -7,81% 0,50 2023-11-29 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.