Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  12,50 zł , zmiana od tamtej pory: -20,00%

Mgła mózgowa u ozdrowieńców

Zgłoś do moderatora
Lekarze zwracają uwagę na bardzo niepokojący trend - rośnie liczba pacjentów walczących z mgłą mózgową po COVID-19. Szacuje się, że problem może dotykać nawet połowy ozdrowieńców. Najnowsze badania wskazują, że dolegliwości mogą mieć związek z nadciśnieniem i cukrzycą. Według danych z rejestru STOP-COVID, u ponad 47 proc. ozdrowieńców zaobserwowano wysoki poziom glukozy we krwi, a u 40 proc. - wysokie ciśnienie krwi. To o tyle zaskakujące, że te osoby wcześniej nie leczyły się z powodu chorób przewlekłych.

Ekspert zwraca uwagę na zaskakujące obserwacje ozdrowieńców, którzy byli badani w ramach programu STOP-COVID. Ze względu na to, że mgła mózgowa przypomina symptomy chorób otępiennych, eksperci podejrzewają, że jedną z przyczyn dolegliwości mogą być wysokie ciśnienie i wysoki poziom cukru we krwi - czynniki ryzyka chorób otępiennych.

https://portal.abczdrowie.pl/mgla-mozgowa-u-ozdrowiencow-czy-moze-miec-zwiazek-z-cukrzyca-i-wysokim-cisnieniem

Lekarze tłumaczą, że nie ma konkretnych leków, które mogły przyspieszyć regenerację pacjentów walczących z mgłą pocovidową.
- Terapia koncentruje się na łagodzeniu występujących dolegliwości dzięki stosowaniu odpowiedniej diety, wypoczynkowi z adekwatną ilością snu, nawadnianiu organizmu i aktywności fizycznej - tłumaczy lek. Poniewierza.

Ale przecierz jest menavitin diabetix

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PHARMENA -0,60% 10,00 2021-09-21 17:01:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.