Forum Giełda +Dodaj wątek

Mewa może zostać przejęta przez akcjonariuszy GPPI

Zgłoś do moderatora
Obecnie Józef Kiszka i Dorota Kenicer posiadają około 566 mln akcji MEWY, natomiast Pactor sp. z o.o i Potempa Inkasso sp. z o.o. posiadają 240 mln akcji. Po resplicie niedobory scaleniowe zostaną pokryte z akcji J. Kiszki , którego ilość aci znacząco się zmniejszy. Nie przez przypak Pactor i Potema odsprzdali należności swoje do MEWY aby miec kapitał na zakupy akcji MEWY. Po resplicie gdy cena akcji zleci moga oni bez wiekszych porblemów, nie widajac nawet całych uzyskanych pieniedzy przejąc kontrole nad MEWĄ. Moim zdaniem tak sie moze stać, poniewaz nie przez przypadek Potema i Pactor cały czas próbowały przyśpieszyć ostatni walne na ktrórym zatwierdzono scalenie.

Oczywiście to tylko przypuszczenia, bo po tym jak zogdnie głosowali na walnym wygada że juz ugoda jest tuz tuz i uzależniona jest tylko od ustalenia czy zarząd AUXILUIM zbadał prawidłowo sprawozdanie GPPI. Ale z zarzucaniem prezesom AUXILUIM niekmpetecji był bym ostrożny.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FIGENE 3,83% 0,49 2024-06-03 16:31:13