Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  19,00 zł , zmiana od tamtej pory: -51,84%

Mechanizm opcji spin off na sprzedaży spółek zależnych

Zgłoś do moderatora
W związku ze sprzedażą udziałów w spółkach zależnych spółce THG przysługuje prawo do wynagrodzenia w przypadku gdy osoby, który wykupiły te udziały zdecydują się je sprzedać stronie trzeciej/inwestorowi branżowemu. Suma wartości potencjalnego wynagrodzenia dla THG to ok 46mln zł.
Aktualnie w bilansie wartość tej opcji jest wyceniona na 0zł stąd też odroczony upside jest znaczący. Aby spółki zależne były atrakcyjniejsze dla potencjalnego kupującego THG przejmuje zobowiązania do obsługi na swoj bilans które i tak były widoczne w sprawozdaniu skonsolidowanym danego podmiotu.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TENDERHUT 0,00% 9,15 2023-12-08 09:23:43
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.