Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  22,50 zł , zmiana od tamtej pory: -13,33%

List od prezesa z ostatniego rap nie każdy widział:

Zgłoś do moderatora
"Spółka upatruje w dalszym ciągu spore możliwości realizacyjne w segmencie energetycznym zarówno w inwestycjach odtworzeniowych jak i rozwojowych. Z optymizmem patrzymy na rynek usług montażowych w krajach Unii Europejskiej, gdzie złożyliśmy szereg ofert na montaż różnych typów kotłów z terminem realizacji w latach 2021 – 2022. Potwierdzeniem doświadczenia zdobytego w latach poprzednich jest pozyskanie kontaktów eksportowych realizowanych w Finlandii dla Kilpilahti Power Plant Ltd, w zakresie dostawy i montażu części wysokoprężnej rurociągu wody zasilającej wraz z drugorzędową konstrukcją wsporczą w opcji z systemem podpór i zawieszeń rurociągu oraz dostawa i montaż rurociągu pary świeżej wraz z zawieszeniami (opcja) i drugorzędową konstrukcją wsporczą, jak również w Niemczech dla Wessel GmbH w zakresie montażu instalacji kotła na biomasę W ostatniej fazie negocjacji znajduje się kontrakt na prace dla Mitsubishi Power Europe GmbH w zakresie montażu rurociągów w Elektrowni VW w Wolfsburgu.
Na rynku krajowym ważną perspektywą jest konieczność dostosowania urządzeń energetycznych do nowych norm środowiskowych zawartych w tzw. konkluzji BAT. Konieczność dostosowania energetyki zawodowej i cieplnej do BAT wymusi wielomiliardowe inwestycje w tym okresie, co stanowi szansę dla Remak-Energomontaż S.A., którą zamierzamy wykorzystać. Oferujemy także w pełnym zakresie modernizacje i budowę nowych przemysłowych ciepłowni miejskich, gdzie również planujemy pozyskać w najbliższych latach kolejne projekty do realizacji. Po roku 2021 spodziewamy się z kolei dużej ilości projektów modernizacyjnych bloków 200 MW, co powinno umożliwić nam kontynuację prac w tym segmencie rynku. Jak widać w perspektywie najbliższych kilku lat powinno pojawić się sporo inwestycji w naszym segmencie realizacyjnym co powinno zapewnić Spółce stabilny rozwój.
W 2020 roku dokonaliśmy kolejnych niezbędnych zmian organizacyjnych, przekładających się na konkretne działania dostosowujące nową, większą organizację do potrzeb rynku. Spółka rozbudowała swoje kompetencje poprzez utworzenie nowych dedykowanych Wydziałów Kogeneracji, Gazownictwa i Instalacji Ochrony Środowiska. Posiadane doświadczenie, wysoko wykwalifikowany personel i niezbędne referencje pozwoliły na realizację kontraktów pozyskanych w latach ubiegłych oraz pozyskanie i realizację nowych kontraktów. Dostosowanie organizacji miało i ma na celu utrzymanie i sukcesywne zwiększanie przychodów w kolejnych latach, jak również optymalizację poziomu kosztów, głównie w zakresie kosztów stałych.
Rok 2020 był kolejnym rokiem w którym Remak-Energomontaż S.A. wzmacniał się pod względem finansowym, dbając cały czas o zapewnienie środków finansowych na bieżące funkcjonowanie. Dobra sytuacja finansowa, wynikająca z bieżącego monitoringu kosztów, oraz skutecznej windykacji , dostęp do linii kredytowych i gwarancyjnych są elementami umożliwiającym realizację planowanych zleceń ,jak również umożliwiają wdrażanie inwestycji w zbilansowany rozwój zaplecza technicznego, czego doskonałym przykładem może być zakup nowoczesnego sprzętu do badań ultradźwiękowych metodą Phased Array.
W roku 2021 nasze działania będą się koncentrowały na budowie portfela zleceń na lata następne aby uzyskać systematyczny wzrost przychodów i wyników finansowych. Stabilny rozwój i wzrost wartości Spółki jest aktualnie naszym priorytetem."

Wpływ gotówki netto ponad 40mln kap ok 50mln. Zysk netto ponad 16mln.

Powoli w górę. Kierunek wydaje się byc jeden.
Pozdrawiam

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
REMAK -1,52% 19,50 2021-10-25 16:48:55
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.