Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  16,00 zł , zmiana od tamtej pory: -14,38%

kurs akcji vs emisja

Zgłoś do moderatora
Cześć,
o ile się nie mylę cena emisyjna czasami wyznaczana jest jako np. średni kurs akcji z ostatnich X (np. 3 lub 6) miesięcy.
Jak wiadomo w lutym kurs zjechał na stałe poniżej 30 PLN a od marca utrzymuje się ok 18 PLN z pewnymi wyskokami w górę lub w dół. Czy ktoś zgodzi się lub zaneguje taką teorię, iż po prostu inwestor, który chce objąć emisje (zapewne fund) może starać się trzymać kurs na obecnych poziomach po to by uzyskać dobrą cenę emisyjną? Myślę, że pomysł na tą emisje nie pojawił się wczoraj tylko być może były takie pomysły od miesięcy. Logiczne, że lepiej objąć 135k akcji po 18 PLN niż 70k akcji po 35 PLN.
Obserwowałem zlecenia ostatnio i ewidentnie przez długi czas wyglądało to jakby akcje były mielone przez jakiegoś dużego gracza.
Brak zleceń na S. Pojawiały się tylko zlecenia na kilkaset lub kilka k na K które były zasypywane. Nawet ostatnia sytuacja gdy kurs wybił pod wpływem jakby nie patrzeć niezłego popytu - ktoś kupił kilkanaście k akcji. Następnego dnia całe wzrosty zostały zasypane.

Co o tym sądzicie? Pzdr

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
QUARTICON -8,67% 13,70 2020-12-01 10:20:39
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.