Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,00 zł , zmiana od tamtej pory: -50,50%

KSIEGOWY celne pytanie zadał

Zgłoś do moderatora
księgowy: Przy połaczeniu z Setantą All in Games zostało wycenione na 331 kk PLN. Biegły na bazie danych dostarczanych przez zarząd prognozował przychody w 2020 r. na poziomie 110 kk PLN, natomiast w 2021 r. w kwocie 150 kk PLN. W 2020 pokazaliście niecałe 26 kk PLN, a po półroczu macie niecałe 12 kk PLN. Wygląda na to, że zrobiliście tego biegłego nieźle w balona, bo spółka takich przychodów jakie były planowane w 2020 r. nie osiągnie łącznie w 2020 r. i 2021 r. Czy Pana zdaniem w 2022 r. jest możliwe, żeby zbliżyć się do kwoty 100 kk PLN przychodów, bo z na prognozowane 260 kk PLN raczej chyba nie ma co liczyć ? ;)

Piotr Żygadło:
 Prognozy były budowane przed covidem, przed kryzysem dostaw, przed brexitem i przed kilkoma innymi nieszczęściami. Owszem, były optymistyczne, być może też popełnione zostały jakieś drobne błędy w kalkulacjach. Ale gdybyśmy w ostatnich dwóch latach mogli być na targach tak jak w 2019 r., gdy ogłaszaliśmy Ghostrunnera, to bylibyśmy też zupełnie inną firmą z zupełnie innymi przychodami. 100kk w przyszłym roku jest możliwe. Ale nie będę ukrywał, że nie będziemy takiego przychodu zakładać w naszych budżetach. Wymagałoby to sporo szczęścia, a szczęście dobrze mieć, ale niekoniecznie dobrze na nie liczyć. Na pewno przychody ze sprzedaży w 2022 będą wyższe niż w 2021. Prowadzimy działania, by (jak to było powiedziane w prezentacji) były wyższe o kilkaset procent.

Czyli dziś dopiero mamy kapitalizację jaką określił biegły gdyby spółka zarabiała 110 milionów, a zarobi moze ze 20min... czyli jest 5 razy przewartościowana!
niezły szfindel i jak sie czuja Ci co czekaja z akcjami kupionymi po 1,67zł, jak to nawet dzis tyle nie jest warte? jak rzuca to w rynek to pozamiatane...

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AIGAMES 0,00% 1,98 2022-05-27 13:56:41
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.