Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  13,60 zł , zmiana od tamtej pory: -88,24%

Krótko i zwięźle

Zgłoś do moderatora
Należności to 10,6 mln zł

Firma w poprzednich kwartałach poniosła koszty budowy elektrowni ,jednocześnie nie księgując zysku z powodu braku odbiorów wybudowanych elektrowni spowodowanych przez wirusa. Odbiory są prowadzone w sierpniu ,a zyski zostaną zaksięgowane w 3 kwartale 2020 roku.

Zobowiązania krótkoterminowe spadły z 1,424 mln w 1 kwartale do 1,061 mln w 2 kwartale 2020 roku ,a więc o 25%. Spółka praktycznie nie ma zadłużenia

Mimo braku możliwości zaksięgowania przychodów ze zrealizowanych umów to MARŻA WYNOSI 25 % NETTO

Cytat z raportu :

"Niemożnością dokonania energetyzacji przez operatorów systemów dystrybucyjnych i rozpoczęcia produkcji energii elektrycznej z prowadzonych projektów budowy farm fotowoltaicznych o mocy około 1 MW każda. Miało to wpływ na brak możliwości wykonania fizycznych odbiorów inwestycji przez zleceniodawców oraz przekazania ukończonych inwestycji na ręce inwestorów, co pozwalałoby na zafakturowanie kolejnych kamieni milowych przedsięwzięć. Nadrzędnym powodem takiego stanu rzeczy były ograniczenia wynikające z pandemii wirusa COVID-19"

"W ocenie Zarządu Emitenta, wraz z otwieraniem się granic i światowych gospodarek, przychody Grupy Kapitałowej Novavis będą rosły w kolejnych miesiącach, co przełoży się zadowalający skonsolidowany zysk z działalności operacyjnej w roku obrotowym 2020. " ZARZĄD W RAPORCIE ROCZNYM POINFORMOWAŁ O PODWOJENIU WYNIKÓW W 2020 ROKU

"Na ustabilizowanie i poprawę wyników finansowych będzie miała również znaczny wpływ współpraca inwestycyjna z partnerami kapitałowymi, dokapitalizowanie spółki dominującej oraz niezależnie spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej, a w konsekwencji powiększenie zespołu projektowego i wykonawczego, znaczne rozszerzenie działalności o nowe projekty w obszarze budowy instalacji fotowoltaicznych oraz realizacji projektów związanych z magazynowaniem energii w Polsce i poza jej granicami. Współpraca na poziomie inwestycyjnym z doświadczonymi podmiotami pozwoli na pełne wykorzystanie potencjału Grupy Kapitałowej Novavis, zagwarantuje dostęp do finansowania innowacyjnych projektów przez polskich oraz zagranicznych inwestorów instytucjonalnych oraz umożliwi bezpieczne przeprowadzenie Grupy Kapitałowej Novavis przez trwający na świecie kryzys. "

TYLE W TEMACIE RAPORTU.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
VOOLT 2,89% 1,60 2026-06-22 14:15:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.