Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  11,31 zł , zmiana od tamtej pory: -1,55%

Kradzież wiatru

Zgłoś do moderatora
U nas ustawa wiatrakowa na tapecie a gdzie indziej

Holendrzy oskarżają Belgów o kradzież wiatru

Holenderskie farmy wiatrowe na Morzu Północnym produkują mniej energii z powodu sąsiedztwa belgijskich turbin - pisze w czwartek brytyjski "Times". Oskarżają więc Belgów o "kradzież wiatru"
Powietrze przepływające przez turbinę wiatrową traci prędkość i wytwarza turbulencje, co może negatywnie wpłynąć na wiatraki znajdujące się za nią, a to zmniejsza wydajność energetyczną kolejnych urządzeń.

Spór o kradzież wiatru. Ekspert ostrzega. "Będzie coraz więcej"

Czasy naprawdę ciekawe. Kto wie może w przyszłości spory o wiatr będą roztrzygane przez TSUE lub sądy w poszczególnych krajach i z tego powodu trzeba będzie płacić odszkodowania. Do wojen z tego powodu chyba nie dojdzie ale czy można być tego pewnym na 100%. Głowy bym nie dał.
  • Kradzież wiatru Autor: ~Nowicjusz

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PGE 2,39% 11,13 2026-05-06 17:03:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.