Forum Księgowość i podatki

Korepetycje jaki podatek

Zgłoś do moderatora
Witam.
Udzielam korepetycji z j. angielskiego, zarejestrowałam się w Urzędzie Skarbowym jako vatowiec, od listopada 2005 składam deklaracje vat-7. Już w grudniu wykazałam zarówno podatek należny jak i podatek naliczony, ale dopiero w czerwcu, kiedy zwrot podatku vat wynosi ok. 1000 zł Urząd Skarbowy mnie wezwał i stwierdził, że ja tego zwrotu nie dostanę ponieważ edukacja jest zwolniona z podatku vat.
Czy to jest normalne, że powiedzieli mi to dopiero w czerwcu i czy to jest w ogóle możliwe? Jeżeli ja zadeklarowałam chęć bycia vatowcem to czy urząd może tak ograniczać moje prawa?
Ratujcie, pozdrawiam