Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  47,40 zł , zmiana od tamtej pory: 89,87%

Kompas wskazuje północ

Zgłoś do moderatora
Sprawa dalszego kierunku kursu wydaje się prosta. Idziemy na północ. Podam dwa argumenty:

1. Fuzja Lotosu z Orlenem wydaje sie być pewna, bo:

a) mówi to sam prezes Sikorski, który zasze jest ultra ostrożny przy pytaniach o przyszłość Unimotu:

https://inwestycje.pl/biznes/unimot-nie-zakladamy-fiaska-przejecia-terminali-od-grupy-lotos/

b) od kilku dni TVP Info i sam Orlen przygotowuje narrację, która ma stanowwić grunt pod decyzję o fuzji

https://www.tvp.info/60199283/lotos-dla-rosjan-se-ujawnia-szczegoly-planow-rzadu-po-psl-z-kadencji-aleksandra-grada-i-donalda-tuska

2. Aktywa Lotosu (Terminale) pozwolą Unimotowi wygenerować dodatkowo rocznie EBITDA w wys. 70-100 mln zł. Przypominam, że wartość EBITDA wygenerowana przez Unimotu w roku 2021 wynosi 70,6 mln zł. Więc możemy się spodziewać conajmniej podwojenia tej wartości.

https://inwestycje.pl/gielda/unimot-liczy-na-dodatkowe-70-100-mln-zl-ebitda-rocznie-po-przejeciu-lotos-terminale/

https://www.unimot.pl/aktualnosci/wyniki-grupy-unimot-za-2021-r/

3. Obecna rekomendacja DM BOŚ (47,60 zł) pochodzi z grudnia 2021 i nie uwzględnia w wycenie nabycia aktywów Lotosu. Po decyzji KE ws. fuzji (tej mamy się spodziewać w drugiej połowie maja), nastąpi najpewniej rewizja obecnej wyceny. Przypomnę, że poprzednia rekomendacja tego samego Biura Maklerskiego dla Unimotu wynosiła 67 zł.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/PKN-Orlen-spodziewa-sie-decyzji-KE-w-sprawie-fuzji-Orlenu-z-Lotosem-w-drugiej-polowie-maja-8326957.html

4. Abstrahując od kwestii aktywów Lotosu, Unimot może stać się sporym graczem na lokalnym rynku, dzięki uruchomieniu dostaw oleju napędowego przez terminal w Danii.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
UNIMOT 0,78% 90,00 2022-12-01 14:02:07
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.