Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,15 zł , zmiana od tamtej pory: -30,35%

Jeżeli kogoś świerzbią łapki do zakupu...

Zgłoś do moderatora
... to radzę trzymać się z dala od spółki, przynajmniej na jakiś czas. Tłumaczę śliniącym się na akcje. Spółka od wielu kwartałów na stracie, czasami dużej. Jednorazowa podbitka wyników niczego nie zmienia. Musi być to widoczny trend. Mocny USD/PLN nie będzie ułatwiał powtórki dobrych wyników. Podobnie jak dalsze ograniczenie niedziel handlowych. Podobnie jak płace minimalne i koszty energii, wynajmu, usług. Spółka ma tragicznie małe obroty. Zarówno chwilowe podbitki, jak i zwały mogą być gigantyczne - doświadczyli tego kupujący niedawno w okolicach 11. Jak myślicie, jak się teraz czują? Mogą spać? Wątpię. Kurs nieuchronnie powróci w okolice 4.5 - 5.0 i tam się skonsoliduje w oczekiwanie na kolejne sygnały. A te mocno pozytywne nie nadejdą szybko, jeśli w ogóle. Co zrobić jak kupiłeś powyżej 8? Sprzedaj niezwłocznie! Trzymając dalej możesz stracić i 50%-70% kapitału w parę dni. Nie wytrzymasz potem psychicznie oczekiwania na podbitkę i wyjdziesz na największej możliwej stracie. Zdecydowanie lepiej sprzedać teraz. Co jeżeli kupiłeś za 5 i poniżej - trzymaj i czekaj na potwierdzenie sygnałów. Jak pozytywne, wtedy dobieraj. Co zrobić, jak masz między 5 a 8? Jeżeli bliżej 8 sprzedawaj minimum 75% pakietu, jeżeli bliżej 5 sprzedaj połowę i czekaj z drugą połową z tymi co mają poniżej 5. Co jeśli nie masz akcji? Nie kupuj powyżej 5 - będą lepsze okazje. Nie ma za co.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SOLAR -4,60% 4,98 2022-05-27 16:15:06
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.