Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,17 zł , zmiana od tamtej pory: -78,29%

JESZCZE PARĘ SŁÓW NA TEMAT TXM

Zgłoś do moderatora
Kilku gości i nawet jakiś analityk w mBanku od jakiegoś czasu bredzi tu o odbudowie sprzedaży w TXM. Przeczytajcie więc dokładnie podany niedawno komunikat (wklejam odpowiedni fragment):

"Zarząd TXM S.A. informuje, że szacunkowa wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych przez Grupę TXM we wrześniu 2017 r. wyniosła ok. 36 mln zł, co oznacza
wzrost o 19% w porównaniu do września roku poprzedniego. W ujęciu narastającym sprzedaż zrealizowana przez Grupę TXM wyniosła ok. 265 mln zł i była 2% wyższa niż w roku poprzednim. "

Zachłystujecie się zapewne wzrostem o 19% we wrześniu. Narastająco sprzedaż wyniosła 265 mln i była wyższa zaledwie o 2%, a nie o 19%. W zeszłym roku TXM miał 377 826 tys, zł przychodu. Oznacza to, że w IV kw tego roku przychody musiałyby wynieść ok 112 mln, żeby w całym 2017 roku zrównać się z przychodami za 2016 rok. Rozumiecie chyba, że osiągnięcie takiego poziomu przychodów jest nierealne, nawet gdyby co miesiąc w IV kw mieli osiągać takie przychody jak we wrześniu. Nie opowiadajcie więc bzdur o odbudowie sprzedaży i świetlanej przyszłości przed tą spółką.

Spółka jest w poważnym kryzysie. Kurs zresztą nie przejmuje się waszymi bredniami oraz bredniami tego analityka z mBanku i konsekwentnie pikuje z sesji na sesję.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
REDAN 14,41% 0,25 2020-01-17 15:04:11
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.