Dla mnie ONE SOLUTION przy aktualnej cenie 0.55PLN to okazja inwestycyjna.
Spółka ma portfel wierzytelności na blisko 50mPLN oraz umowę przedwstępną na kolejny portfel o wartością nominalnej ~50mPLN.
Zatem potencjalnie spółka będzie w posiadaniu portfela ca 100mPLN przy obecnej kapitalizacji 8.5mPLN!!!
Obecna kapitalizacja wynosi ok 8.5mPLN, więc potencjalna stopa zwrotu niesamowita.
Warto przeanalizować bilans spółki. Zysk netto za ostatni rok ponad 1mPLN, za FY2021 będzie podobnie, kapitały zapasowe ponad 4mPLN, więc wg mnie niezła okazja.
Do tego spółka prężnie się rozwija, a wiadomo jak się ma rynek wierzytelności (patrz KRUK).
Spadek w ostatnich sesjach o 60% spowodowany prawdopodobnie przez ruchy spekulacyjne PM, kumaci wiedzą o co chodzi, więc wg mnie idealny czas na wejście.
Oczywiście nie namawiam nikogo na kupno czy sprzedaż, a jedynie pokazuję ciekawy typ, który wg mnie może dać ponadprzeciętą stopę zwrotu.
CU2 :)