Forum Giełda +Dodaj wątek

jesli miałbym się czegoś doczepić...

Zgłoś do moderatora
to cytat z wywiadu w TVN CNBC z Prezesem Voxela po którym Prezes zaczął się plątać.
Po tej zapowiedzi prowadzący wyciągnął mało przyjemną rzecz dla Voxela.
Zysk w 2012 r. pojawił się dzięki pozycji pozostałe przychody na kwotę ponad 6 mln zł.

Co to jest?

strona 52 raportu - dziwna transakcja
21.09.2012 Alteris kupił CDiTO za 700 000 zł
07.11.2012 sprzedał CDiTO za 11 mln zł
niezłe nie, aż nieprawdopodobne, a dalej można przeczytać:
"Zarząd ustalił wielkość przychodów z transakcji zbycia w wysokości dużego prawdopodobieństwa, że jednostka uzyska korzyści ekonomiczne z tytułu przeprowadzonej transakcji, tj. w wysokości 11.000.000,00 zł."
No tego to już chyba nikt nie zrozumie, czyli sprzedali niby za 11 mln zł coś co kupili miesiąc wcześniej za 700 tys. zł (!!!). Jak rozumiem zapłaty nie dostali, a Zarząd ustalił, że ok. 6 mln zł wrzuci w zyski. Rewelka!
O co tu chodzi?

O realizację prognozy.

Grupa jest niezła, ale ten numer beznadziejny

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
VOXEL -2,81% 27,70 2020-06-05 17:04:40
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.