Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  99,80 zł , zmiana od tamtej pory: -2,81%

Jak długo będą rosły ceny lokali mieszkalnych?

Zgłoś do moderatora
Najczęstszym błędem popełnianym przy próbie odpowiedzi na to pytanie jest analiza liczby ludności w Polsce oraz jej prognoz. To nie ma żadnego znaczenia. Istotna jest ilość gospodarstw domowych, a ta rośnie mimo niżu demograficznego i wg prognoz GUSu, które są prawdopodobnie liniową ekstrapolacją trendu, będzie rosnąć przez najbliższe 15 lat! (Mowa tutaj przede wszystkim o Warszawie oraz miasteczkach ościennych).
GUS prawdopodobnie nie wziął pod uwagę możliwości importu taniej siły roboczej z Azji, co w przeciągu najbliższych lat może mieć miejsce. Prognozy GUSu można więc uznać za ostrożnościowe i jest pole do spekulacji o jeszcze wyższej dynamice zmian liczby gospodarstw domowych.

Zakupiłem akcje Dom Development na 15 lat.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DOMDEV 0,00% 97,00 2020-11-27 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.