Forum Giełda +Dodaj wątek

Jago może pójść śladem Iglokraka i trafić pod skrzydła Penty?

Zgłoś do moderatora
Jago może pójść śladem Iglokraka i trafić pod skrzydła Penty?
Komentuj»
Puls Biznesu
14-07-2010, 06:58
Giełowa grupa Jago porządkuje struktury i planuje wydzielić biznes mrożonkowy. Władze spółki prowadzą różne rozmowy dotyczące przejęć spółek z mrożonkowej branży. Czy rozmawia również z Pentą, która ostatnio przejęła Iglokrak? - informuje Puls Biznesu.

Park Bronisze, akcjonariusz Jago, kontrolowany przez Elżbietę Sjöblom, zażądał niedawno zwołania walnego zgromadzenia w celu przegłosowania zgody na wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Jeśli dojdzie to do skutku powstałaby spółka zależna, o nazwie Jago, do której wniesionoby cały biznes mrożonkowy i logistyczny.
Jak czytamy w Pulsie Biznesu zarząd Jago przyznaje, że branża mrożonkowa jest rozdrobniona i na jej konsolidację potrzeba dużo gotówki. Władze Jago twierdzą, że fundusz Penta dysponuje pieniędzmi, więc ma szansę spić z rynku całą śmietankę. Puls Biznesu sygnalizuje, że Penta może spoglądać rownież w kierunku spółki Jago, która specjalizuje się w logistyce a jej usługi mają ogólnopolski zasięg.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JAGO -66,67% 0,01 2012-10-24 15:27:14
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.