Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  89,60 zł , zmiana od tamtej pory: -5,58%

[IR] Grupa Śnieżka – podsumowanie 2020 roku

Zgłoś do moderatora
Miniony rok był wyjątkowo udany dla producentów farb oraz preparatów do ochrony i dekoracji drewna. W Polsce – na najważniejszym dla Grupy Śnieżka rynku – lockdowny i inne skutki pandemii COVID-19 spowodowały, że wiele osób zdecydowało się na przeprowadzenie remontu. Jeszcze większe zainteresowanie wyrobami dekoracyjnymi było widoczne na Węgrzech – drugim najważniejszym rynku Grupy.
 
– Polscy klienci, podobnie jak węgierscy czy ukraińscy, chętnie sięgali po farby dekoracyjne, zwłaszcza te wyższej jakości. Pandemia COVID-19 nie przełożyła się więc negatywnie na nasze wyniki na dwóch głównych rynkach, a wręcz je wsparła. Pozytywny wpływ było widać przede wszystkim w pierwszej części sezonu, zaś w kolejnych miesiącach popyt unormował się i wrócił do poziomów obserwowanych przed pandemią skomentował wyniki Piotr Mikrut, prezes zarządu FFiL Śnieżka SA.
 
Przychody
W 2020 roku łączne przychody ze sprzedaży wszystkich spółek Grupy wyniosły 821,3 mln zł. Oznacza to wzrost o 14,5% (ponad 104 mln zł) w porównaniu z poprzednim rokiem.
 
Zyski i dywidenda
W minionym roku zwiększyły się zyski Grupy: na działalności operacyjnej – do 102,5 mln zł (+29,8%), EBITDA – do 136,1 mln zł (+27,4% r/r) oraz zysk netto – do 86,2 mln zł (+37,6%). Zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł niemal 78 mln zł (+31,0% r/r).
 
Zarząd zarekomendował wypłatę dywidendy z zysku za 2020 rok w kwocie 45 424 000,80 zł, tj. w wysokości 3,60 zł na jedną akcję.
 
Nowy model operacyjny 
W 2020 roku Grupa przystąpiła do wdrażania zaplanowanej wiele lat temu zmiany w modelu operacyjnym. Kluczowym etapem tego procesu było przeniesienie na początku 2021 roku Pionu Handlowego z FFiL Śnieżka SA do kontrolowanej przez nią w 100% spółki zależnej – Śnieżka Trade of Colours Sp. z o.o. 
 
W wyniku zmiany FFiL Śnieżka SA – oprócz tego, że niezmiennie wyznacza strategię i zarządza Grupą – stała się centrum kompetencji w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw (zakupy, dystrybucja, magazynowanie, logistyka, przepływ informacji), IT, produkcji i technologii oraz badań i rozwoju. Spółka dominująca będzie także pełnić rolę centrum usług wspólnych. Z kolei Śnieżka Trade of Colours stała się centrum kompetencyjnym w zakresie sprzedaży i marketingu.
 
Inwestycje
Grupa w dalszym ciągu prowadzi budowę Centrum Logistycznego w Zawadzie. W 2020 roku Śnieżka ukończyła pierwszy etap inwestycji i rozpoczęła jej drugi etap. Oddanie obiektu do użytku jest planowane zgodnie z pierwotnymi założeniami na pierwsze miesiące 2022 roku.

Z raportem za rok 2020 można zapoznać się m.in. tu: http://biznes.pap.pl/espi/pl/reports/view/2,467727
 
Zespół Relacji Inwestorskich FFiL Śnieżka SA

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SNIEZKA 0,24% 84,60 2021-07-23 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.