Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,19 zł , zmiana od tamtej pory: -22,70%

Inkubator Biznesu

Zgłoś do moderatora
Moją uwagę zwrócił cel utworzenia Inkubatora Biznesu.
Inkubator ma skupić wokół siebie startupy ale również dojrzałe biznesy, które będą się wzajemnie wspierały. Wiedza a przede wszystkim kontakty udziałowców wiekszosciowych i dostęp do finansowania daje ogromne możliwości.
Rozumiem to tak, ze JWA poprzez Inkubator będzie budowało sieć biznesu ale na innym poziomie niz JRH do tej pory, który inwestuje i wprowadza na giełdę gotowe biznesy.
Startupy mają często świetne pomysły, ale brakuje im kontaktów, zasobów ludzkich oraz pieniędzy.

JWA będzie dostarczał swoje uslugi biznesom z Inkubatora, być może jakieś platformy branżowe, marketplace usług itp.

Ja widzę tutaj jeszcze drugie dno a mianowicie, skutkiem ubocznym A być może celem samym w sobie jest wyłuskanie z rynku perełek, startupów typu Columbus i objęcie ich parasolem ochronnym. JRH sam nie jest w stanie weryfikować dziesiątek lub tysięcy pomysłów a tutaj, jak się pojawi coś ciekawego to ma kto wyłożyć finansowanie.

Być może to zbyt daleko idące wnioski ale od tego jest forum. A jakie jest Wasz punkt widzenia?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JWA 5,05% 0,92 2021-01-21 16:19:12
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.