Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  22,90 zł , zmiana od tamtej pory: -10,48%

informacja od spółki zależnej

Zgłoś do moderatora
Zarząd Arctic Paper S.A. („Spółka”, „Emitent”) informuje, iż w dniu 16 sierpnia 2022 Zarząd spółki zależnej Rottneros AB („Rottneros”), notowanej na szwedzkiej giełdzie papierów wartościowych w Sztokholmie NASDAQ, zdecydował o zaprzestaniu produkcji jednego z gatunków celulozy mechanicznej, celulozy drzewnej w fabryce w Rottneros, z uwagi na brak dalszych perspektyw na długoterminową i trwałą rentowność.

W wyniku podjętej decyzji około 40 osób zostanie zwolnionych.
Szacowany koszt zamknięcia linii produkcyjnej wyniesie około 60 mln SEK(27 mln PLN), na które składają się głównie koszty zwolnień, które zostaną uwzględnione w wyniku Rottneros za trzeci kwartał 2022 roku.
W rezultacie podjętej decyzji portfel kontraktów terminowych na energię elektryczną Rottneros zostanie skorygowany, a nadwyżki zostaną zrealizowane po bieżących cenach rynkowych. Wartość kontraktów terminowych na energię elektryczną Rottneros jest wysoka, co oznacza, że wpływ zamknięcia linii produkcyjnej na wynik jest szacowany jako znacznie niższy niż koszt jej zamknięcia.
Wstrzymanie pracy linii produkcyjnej planowane jest na koniec 2022 roku, po zakończeniu negocjacji ze związkami zawodowymi.
W kolejnych latach Rottneros planuje zainwestować 160 - 200 mln SEK(70 - 90 mln PLN) w celu znacznego zwiększenia zdolności produkcyjnych celulozy chemotermomechanicznej (CTMP). Celem jest zwiększenie poziomu produkcji do co najmniej 150 000 ton rocznie z obecnych 120 000 ton.

Zarząd Arctic Paper S.A. wskazuje, że powyższa decyzja o zamknięciu linii produkcyjnej przez spółkę zależną może mieć wpływ na skonsolidowane wyniki za rok 2022 osiągnięte przez Grupę Arctic Paper.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ARCTIC -1,68% 20,50 2022-12-05 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.