GRUPA KOLASTYNA SA zawarcie porozumienia o odroczeniu terminu płatności obligacji
29.09.2010 18:29
29.09. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 97/2010
Zarząd Grupa Kolastyna S.A. w upadłości układowej ("Spółka") informuje o podpisaniu w dniu 29 września 2010 r. Porozumienia z Obligatariuszem w sprawie odroczenia do dnia 15 kwietnia 2011 r. terminu płatności pozostałych do spłaty obligacji spółki Grupa Kolastyna S.A. serii E w kwocie 3.000.000 zł, których pierwotna zapadalność przypadała na dzień 30 września 2010 r. Jest to największa pozostała do spłaty seria obligacji. Począwszy od dnia 1 października 2010r. do dnia całkowitej spłaty obligacji serii E Spółka będzie płacić odsetki od pozostałej do spłaty kwoty tych obligacji według stopy procentowej wynoszącej 13% w skali roku. Zgodnie z podpisanym Porozumieniem - po uprzednim zawiadomieniu Obligatariusza, Spółka będzie mogła dokonać spłaty obligacji w całości lub części także w terminie wcześniejszym. Powyższe Porozumienie jest wyrazem działań Zarządu mających na celu poprawienie płynności Spółki i umożliwi jej dalszą działalność, poprzez kierowanie środków przede wszystkim za zapewnienie finansowania produkcji i sprzedaży w kolejnych kwartałach.