Forum Giełda +Dodaj wątek
Zarząd Spółki Dom Development S.A. ("Emitent") informuje, że w dniu 10 lipca 2009 r. Emitent złożył oświadczenie o odstąpieniu od przedwstępnej umowy sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej położonej w Warszawie, dzielnicy Ursynów, przy ul. Lanciego 12A i 14, stanowiącej zabudowaną działkę gruntu o nr ew. 5/1 z obrębu 1-11-06 o powierzchni 11.149 m², zawartej w dniu 17 czerwca 2008 r. ze Spółdzielnią Budownictwa Mieszkaniowego "Natolin".

O zawarciu przedwstępnej umowy znaczącej Emitent poinformował w raporcie bieżącym nr 26/2008 z dnia 18 czerwca 2008 r.

Odstąpienie zostało złożone zgodnie z § 15 ust. 1 przedwstępnej umowy sprzedaży.

W konsekwencji Emitent spodziewa się zwrotu wpłaconego zadatku w wysokości 15.006.000,00 złotych (piętnaście milionów sześć tysięcy złotych) brutto.

SBM "Natolin" ustanowiła na użytkowaniu wieczystym w/w nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem stanowiącym odrębną nieruchomość, hipotekę kaucyjną do sumy najwyższej 30.012.000,00 złotych (trzydzieści milionów dwanaście tysięcy złotych) na rzecz Emitenta, tytułem zabezpieczenia zapłaty przez SBM "Natolin" wierzytelności o zwrot zadatku i zapłatę zadatku w podwójnej wysokości, mogących powstać z podpisanej przedwstępnej umowy sprzedaży.
  • INFO Autor: ~inwestor
  • Re: INFO Autor: ~ppismak

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DOMDEV 2,00% 96,70 2022-05-20 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.