Forum Giełda +Dodaj wątek

Impexmental - kurs na 4,70PLN

Zgłoś do moderatora
Akcjonariusze Impexmetalu zapewne są zadowoli z tego, że ich spółka znalazła się w gronie firm których popyt na akcje w okresie ostatnich ośmiu miesięcy był na wysokim poziomie.
Spowodowało to, że papiery spółki podrożały o ponad 130proc. Szansa na dalszy wzrost kursu do 3,40(+31proc.) i 4,70(+82proc.) jest bardzo prawdopodobny. Przed spadkami broni wsparcie na wysokości 2,20.

http://www.inwestycje.pl/gpw/analizy/gpw__spolka_dnia__impexmetal;72377;0.html

Impexmetal zadeklarował chęć kupna 85% akcji FŁT Kraśnik od MSP

Spółka Impexmetal odpowiedziała pozytywnie Skarbowi Państwa na publicznie ogłoszone zaproszenie do rokowań w sprawie nabycia 85% akcji Fabryki Łożysk Tocznych-Kraśnik SA, poinformowała firma w piątek.

"Spółka wyraziła gotowość nabycia 4.445.500 sztuk akcji należących do Skarbu Państwa, stanowiących 85% kapitału zakładowego Fabryki Łożysk Tocznych-Kraśnik SA, co będzie mogło nastąpić po przeprowadzeniu badania spółki i zakończeniu negocjacji" - czytamy w komunikacie Impexmetalu.

W lutym Impexmetal informował, że jest zainteresowany kupnem FŁT.

FŁT Kraśnik jest największym z czterech producentów łożysk w Polsce, jedyną fabryką ze 100-proc. udziałem Skarbu Państwa. Spółka jest w trakcie restrukturyzacji, polegającej m.in. na wydzielaniu spółek córek i poszukiwaniu dla nich partnerów lub inwestorów.

W 2003 roku sprzedano Zakład Elementów Tocznych, wyodrębniony z FŁT Kraśnik, japońsko-amerykańskiemu konsorcjum Tsubaki Hoover.

W grupie Impexmetalu znajduje się m.in spółka FŁT Polska (98,35%), zajmująca się handlem łożyskami tocznymi i materiałami do ich produkcji.
Głównym dostawcę tej spółki jest FŁT Kraśnik.

Spółka Impexmetal miała narastająco w I-II kw. 2008 roku 21,74 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 78,32 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 1574,53 mln zł wobec 2013,97 mln zł.

W ujęciu jednostkowym, narastająco w I-II kw. 2008 roku spółka miała 168,68 mln zł zysku netto wobec 24,43 mln zł zysku rok wcześniej.

ISB

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IMPEXMET 0,24% 4,22 2019-08-05 02:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.