Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  11,52 zł , zmiana od tamtej pory: 12,50%

Grupa Sanok Rubber podsumowuje pierwszy kwartał 2022 roku

Zgłoś do moderatora
Grupa Sanok Rubber Company zaksięgowała w okresie styczeń-marzec 2022 roku ponad 320 mln zł przychodów, co oznacza 6% wzrostu w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku. Spadek sprzedaży w segmencie motoryzacyjnym (56% skonsolidowanych przychodów) został z nawiązką nadrobiony przez wzrost przychodów pozostałych segmentów operacyjnych (budownictwo, przemysł, mieszanki oraz „pozostałe”, czyli m.in. działalność posiadanych ośrodków wypoczynkowych). Analizując dynamiki wypracowanych zysków, należy mieć na uwadze fakt, że pierwszy kwartał 2021 roku był jeszcze okresem bez widocznej istotnej presji kosztowej. Z kolei rezultaty pierwszego kwartału 2022 roku były pod bardzo dużym wpływem mocnego wzrostu bazy kosztowej. Mimo to Grupa Sanok Rubber wypracowała ponad 22 mln zł kwartalnego wyniku EBITDA i 5 mln zł zysku netto oraz zanotowała dodatnie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej (blisko 13 mln zł).

Wraz z publikacją raportu rocznego w marcu br. wskazywaliśmy na kontynuację niekorzystnych tendencji z drugiej połowy zeszłego roku. Za nami bardzo wymagający pierwszy kwartał 2022 roku,w którym mocno odczuliśmy presję kosztową surowców i energii, na co nałożyła się jeszcze negatywna sytuacja w sektorze motoryzacyjnym i wojna w Ukrainie. Cieszy nas dobra kondycja pozostałych segmentów działalności, gdzie nie tylko dopisywał popyt, ale również nie widać było zakłóceń produkcyjnych na miarę sektora automotive komentuje Piotr Szamburski, Prezes Zarządu Sanok Rubber Company S.A.

https://pandl.pl/grupa-sanok-rubber-podsumowuje-pierwszy-kwartal-2022-roku%ef%bf%bc/ 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SANOK 9,09% 12,96 2022-09-30 16:37:39
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.